NAPIŠTE NÁM

Zemědělská technika

logo_anim.gif (4146 bytes)

    Firma HROT - sdružení podnikatelů zahájila činnost na jaře 1991 v areálu Výzkumného a šlechtitelského ústavu ovocnářského Holovousy. Od jejího zrodu až po současnost se o chod a rozvoj starají tři společníci. Všichni bývali zaměstnanci VŠÚO Holovousy, řadu let působili v oboru "Vývoj, měření a provozní zkoušky ovocnářské techniky". Do společného projektu přinesli z této oblasti řadu zkušeností a dovedností.
    Nosným produktem firmy HROT se stal setřasač peckového ovoce, jehož vývoj byl započat v roce 1987 a do dnešního dne prošel řadou vylepšení. Unikátnost a spolehlivost tohoto, ač vysoce speciálního stroje, mohou potvrdit nejenom desítky tuzemských  zákazníků, ale i odběratelé ze západní Evropy (Německa, Švýcarska a jiných). Tento výrobek f. HROT lze spatřit i v Jižní Americe.Setřasač peckového ovoce
   Postupem času přibyly další stroje vlastní provenience jako horizontální mulčovač, herbicidní postřikovač a jiné.
   V roce 1995 rozšířila f. HROT svojí činnost o prodej a servis zemědělské, lesnické a komunální techniky. Od nabídky strojů, převážně mulčovačů a rosičů AGRIMASTER, mulčovačů ECO, rozšířila f. HROT sortiment na stroje PÖTTINGER, SEKO, AGROMEHANIKA a PEZZOLATO. SAMEOd roku 1997 zastupuje HROT ve východních Čechách jednoho z nejvýznamnějších výrobců traktorů firmu SAME. Kromě záručního, pozáručního servisu a poradenství, může f. HROT svým zákazníkům zprostředkovat finance k vlastnímu nákupu techniky prostřednictvím tuzemských leasingových společností případně napomoci k získání úvěru.
    Doplňkovým výrobním programem se v roce 1996 stala výroba tlakových hadic. Firma HROT nabízí svým zákazníkům při malém odběru možnost výroby hadic na počkání.
    Firma HROT se ročně účastní několika výstav po celé ČR.